Профком ДНВП "Цирконій"
КОЛИ БУДЕ ПОГАШЕНО ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ КОЛИШНІМ ТА ТЕПЕРІШНІМ ПРАЦІВНИКАМ ДНВП "ЦИРКОНІЙ"!?  

Додаток 14
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гость · RSS 29.04.2024, 11:45

Додаток  14 до колективного договору              
 

ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку

для працівників ДНВП «Цирконій»

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Відповідно до положень Конституції України  громадяни, що проживають  на території України, мають право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до його кількості  і якості, не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної  підготовки  та  освіти.

1.1 Правила внутрішнього трудового розпорядку мають за  мету сприяти зміцненню  трудової дисципліни і поліпшенню організації праці, раціональному використанню робочого часу, високій якості робіт, підвищенню продуктивності праці.

1.2 Питання пов'язані з застосуванням правил внутрішнього трудового розпорядку, вирішуються адміністрацією підприємства в межах наданих їй прав, а у випадках,  передбачених чинним законодавством і правилами внутрішнього трудового розпорядку – спільно або за  узгодженням із профспілковим комітетом, ці питання вирішуються також трудовим колективом відповідно до його повноважень.

2. ПОРЯДОК  ПРИЙОМУ  І   ЗВІЛЬНЕННЯ   РОБІТНИКІВ І    СЛУЖБОВЦІВ

2.1. Робітники та службовці реалізують право на працю шляхом укладання  трудового договору про роботу на підприємстві.

2.2  При прийомі на роботу адміністрація підприємства зобов'язана вимагати  від працівника:

а) надання трудової книжки, оформленої у встановленому порядку;

б) пред'явлення паспорта відповідно до законодавства про паспорти;

в) надання адміністрації військового квитка, якщо працівник є військовозобов'язаним;.

г) в випадках передбачених законодавством, - також  документ про освіту  (спеціальність, кваліфікація)  та  довідку про стан здоров’я.;

д) довідку про присвоєння працівнику ідентифікаційного номера.

Прийом на роботу без пред'явлення зазначених документів не допускається.

Вимагання інших документів від працівників при прийомі на роботу не передбачено законодавством.

При укладанні трудового договору забороняється вимагати від осіб, що влаштовуються на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, прописку  і документи, надання яких не передбачено законодавством.

2.3. Прийом на роботу оформлюється наказом (розпорядженням) адміністрації підприємства,  що надається працівнику під розписку. У наказі керівника підприємства повинно бути зазначене найменування професії (посади) відповідно до тарифно – кваліфікаційного довідника  робіт і професій робітників або штатного розпису  та  умов  оплати праці.

Прийом на роботу працівників шляхом укладання  з ними контракту керівником підприємства може здійснюватися у випадках, прямо  передбачених чинним законодавством.

2.4. При влаштуванні  на роботу або переведенні на іншу роботу працівник  повинен  бути проінформований під розписку про умови праці на підприємстві, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих  факторів, що ще не усунуті, і можливих наслідках їхнього впливу на здоров'я,   про його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.

Адміністрація зобов’язана:

а) ознайомити  працівника з дорученою роботою, умовами та  оплатою праці, роз'яснити його права і обов'язки;

б) ознайомити його з правилами  внутрішнього трудового розпорядку і колективним договором, що діє на підприємстві;

в) провести інструктаж з питань охорони праці, протипожежної охорони, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних  випадків, про правила  поведінки при виникненні  аварій, провести навчання і перевірку знань по охороні праці.

Допуск до роботи осіб, що не пройшли інструктаж, навчання і перевірку знань з охорони  праці, забороняється .

г) проводити обов'язкові попередні (при влаштуванні на роботу) і періодичні медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на роботах , пов'язаних  з  рухом транспорту, для визначення придатності до роботи, що доручається, і попередження професійних захворювань .

Адміністрація має право залучати працівника, що ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності і зобов'язана відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

2.5. На всіх працівників, які не мають трудової книжки, та які відпрацювали на підприємстві понад 5 днів, заповнюється трудова книжка у порядку, встановленому чинним законодавством.

Усім працівникам при виплаті заробітної плати адміністрацією видаються розрахункові листки.

2.6.  Працівники мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений термін, попередивши  про  це  адміністрацію письмово за два тижні.  При розірванні трудового договору з поважної причини, адміністрація повинна розірвати договір у термін, про який  просить працівник.

Час виконання робіт, на які працівник переведений за порушення трудової дисципліни, у термін попередження про звільнення не зараховується.

Після закінчення зазначених термінів попередження працівник має право припинити роботу,  а адміністрація  підприємства зобов'язана видати  йому трудову  книжку і здійснити з ним остаточний   розрахунок.

Строковий трудовий договір підлягає розірванню достроково за вимогою працівника у випадку його хвороби  або інвалідності, що перешкоджають  виконанню  роботи за договором, порушення адміністрацією законодавства про працю, колективного або трудового договору  і з  інших поважних причин.

Розірвання трудового договору   з ініціативи адміністрації підприємства не допускається без попередньої  згоди профспілкового  комітету за винятком випадків, передбачених законодавством.

Припинення трудового договору оформлюється наказом керівника підприємства

2.7.   Записи  про причини звільнення в трудову книжку  повинні робитись в точній відповідності з формулюванням кодексу законів про працю України і  з посиланням  на відповідну  статтю, пункт закону.

День звільнення вважається останнім днем  роботи.

3. ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ   РОБІТНИКІВ ТА СЛУЖБОВЦІВ

Працівники  зобов'язані:

а) сумлінно виконувати обов'язки, покладені трудовим договором,  додержуватися дисципліни праці, вчасно і точно виконувати розпорядження  адміністрації, використовувати весь робочий час для продуктивної праці, утримуватися від дій, що перешкоджають іншим працівникам виконувати  їхні трудові обов'язки;

б) дотримуватися вимог з  охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та  протипожежної охороні, передбачених  відповідними  правилами й інструкціями,  працювати у виданому  спецодязі, спецвзутті, користуватися необхідними засобами  індивідуального  захисту ;

в) вживати заходів з негайного усунення причин і умов, що перешкоджають або ускладнюють   нормальне проведення робіт (простій, аварія), і негайно повідомляти про  те, що трапилося, адміністрації ;

г)  утримувати  своє робоче місце, устаткування і пристосування та  передавати їх  змінному  працівникові,  у порядку,  чистоті і справному  стані, дотримуватися встановленого порядку  збереження  матеріальних цінностей і документів ;

д)  берегти  власність підприємства, ефективно  використовувати машини, верстати й інше устаткування, дбайливо ставитись  до інструментів, вимірювальних  приладів, спецодягу  й  інших  предметів,  виданих у користування  працівникам, ощадливо  і раціонально витрачати  сировину, матеріали, енергію, паливо та  інші матеріальні ресурси ;

е)дбайливо ставитися до збереження пропусків, посвідчень особи, службових документів і продукції,  а у випадку втрати негайно сповіщати про це адміністрацію ;

ж) у неробочий час відвідувати підприємство  тільки за заявкою начальника цеху, відділу;

з) на прохідний, за вимогою контролера:

  • пред'являти особистий пропуск у руки контролеру ;
  • пред'являти до огляду сумки;
  • спецодяг, інструмент і інші матеріальні цінності виносити за межі підприємства за матеріальними  пропусками  встановленої форми.

4. ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ АДМІНІСТРАЦІЇ

Адміністрація  підприємства зобов'язана:

а)  створити для працівників  здорові  і безпечні  умови праці;

б) організувати працю робітників та службовців  на забезпечення стабільної й ефективної роботи підприємства;

в) створювати умови  для  росту продуктивності праці шляхом впровадження нової техніки і технології;

г) вчасно доводити до структурних підрозділів  підприємства виробничі  завдання, забезпечувати їх виконання з найменшими витратами трудових, матеріальних і фінансових ресурсів;

д) забезпечувати  трудові  і інші права працівників відповідно до законодавства України, колективного договору;

е) постійно вдосконалювати організацію оплати праці, відповідно до законодавства  і  виплачувати   заробітну плату у встановлений  термін;

ж)  забезпечувати суворе  дотримання  трудової і виробничої дисципліни, вживати заходів впливу до її порушників;

з)  постійно  контролювати  знання  і виконання  працівниками  інструкцій  щодо  робочого місця  й  обов'язків   посадової   інструкції;

и) забезпечувати  підвищення  ділової (виробничої)  кваліфікації працівників  і  рівня  їх  економічних  і  правових  знань.

5. РОБОЧИЙ ЧАС  І ЙОГО  ВИКОРИСТАННЯ

5.1. Час  початку  і закінчення  роботи  і  перерви  для відпочинку  і  харчування встановлюється  за наказами  і розпорядженнями по підприємству.

5.2. Тривалість  щоденної  зміни,  у тому числі час  початку і закінчення робочого дня  і перерви  для відпочинку  і прийому їжі, визначається графіками змінності, затвердженими  адміністрацією  за  узгодженням  із профспілковим  комітетом.

Робота змінного персоналу  чергується за  змінами  рівномірно.

Перехід з однієї зміни в іншу повинен   відбуватися, як правило, у дні і години тижня, визначені  графіком змінності.

5.3. До початку роботи кожен  працівник  зобов'язаний  відзначити свій прихід   на роботу, а по закінченні робочого дня – відхід з роботи в порядку , встановленому на підприємстві.

Керівники  структурних  підрозділів  зобов'язані  організувати   облік  явки на роботу і відхід  з  роботи.

5.4. Прихід  працівників  на роботу і вихід  з роботи  контролюється особами, відповідальними  за  облік  робочого часу (бригадирами, майстрами, начальниками змін  і ін.)  із щоденним  представленням  зведень  і табелів керівникові підрозділу.

На безперервних  роботах  забороняється залишати роботу до приходу змінного персоналу.

5.5. У випадку неявки змінного  персоналу, працівник повинен повідомити безпосереднього керівника, який зобов'язаний вжити заходів до заміни відсутнього іншим працівником.

5.6. Порядок  прийому  і здачі  зміни визначається інструкціями  з  робочих місць  та  посадовими   інструкціями.

5.7. Понаднормові  роботи,  як правило, не допускаються. Застосування  понаднормових  робіт адміністрацією  може  провадитися у виняткових  випадках і в межах, передбачених  чинним  законодавством,  лише за узгодженням з  профспілковим комітетом.

5.8.  Забороняється в робочий  час:

а)  відволікати  працівників від їхньої безпосередньої  роботи, викликати  або  знімати  їх  з роботи  для виконання  суспільних  обов'язків  і проведення  різного роду заходів, не  пов'язаних  з  виробничою  діяльністю, крім передбачених колективним договором.

5.9. Забороняється  на території  підприємства діяльність  усіх  політичних партій  і  проведення  зборів , мітингів і ін.

Як у робочий час ,  так  і  у  вільний  від роботи час , на території  й у службових  приміщеннях  за територією  підприємства забороняється з'являтися в нетверезому стані, вживати спиртні напої.

5.10.Черговість  надання  щорічних відпусток  встановлюється  адміністрацією за узгодженням  із профспілковим  комітетом з урахуванням  необхідності  забезпечення нормальної  роботи підприємства і сприятливих умов для відпочинку робітників та службовців. Графік відпусток складається на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного  року і доводитися  до  відома   всіх працівників.

6. ЗАОХОЧЕННЯ  ЗА УСПІХИ  В  РОБОТІ

6.1.  За  певний  внесок  у виконання  виробничих  завдань  і  досягнення  в  роботі  надавати  наступні  заохочення:

а) оголошення подяки;

б) матеріальне  заохочення;

в) нагородження  Почесною грамотою.

Заохочення оголошуються в наказі  або  розпорядженні, доводяться  до  відома  всього колективу  і  заносяться в трудову книжку  працівника.

6.2.  Робітникам та службовцям,  які  успішно  і  сумлінно  виконують  свої трудові  обов'язки, надаються в першу чергу переваги і пільги у  галузі  соціально – культурного обслуговування (путівки в санаторії і  будинки відпочинку  і т.п.).

За особливі трудові  заслуги  працівників здійснюється представлення  у вищі  органи  до заохочення.

7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ  ЗА  ПОРУШЕННЯ  ТРУДОВОЇ  ДИСЦИПЛІНИ

7.1. Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання  або неналежне  виконання  з вини працівника покладених на нього трудових обов'язків, спричиняє застосування  заходів  дисциплінарного або  суспільного  впливу, а також  застосування інших  заходів,  передбачених чинним законодавством.

7.2.  За порушення трудової дисципліни адміністрація підприємства має право застосовувати тільки одне з наступних заходів стягнень:

  • догана;
  • звільнення.

7.3. Звільнення як дисциплінарне  стягнення може бути застосоване у випадках:

а) систематичного невиконання  працівником без  поважних причин обов'язків, покладених  на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися  заходи  дисциплінарного або суспільного  стягнення;

б)  прогулу (у тому числі за відсутність на робочому місці більш трьох годин на протязі  робочого дня) без  поважних  причин;

в) поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;

г)  здійснення за місцем роботи розкрадання ( у т.ч. дрібного)  державного  або суспільного  майна,  встановленого  вироком суду, що  набуває   законної   сили,  або постановою органу, у компетенцію якого входить накладення адміністративного стягнення або застосування заходів суспільного впливу.

7.4. Незалежно від застосування  дисциплінарного або суспільного  стягнення  працівник, що  скоїв прогул (у тому числі був відсутній на роботі більш трьох годин на протязі  робочого дня) без поважних причин  або  з'явився  на  роботі в нетверезому стані, позбавляється усіх видів доплат та  надбавок    в повному обсязі.

7.5За   вживання  спиртних  напоїв  на  виробництві (на робочих місцях, у приміщеннях і на території підприємства), або появи на робочому місці в нетверезому стані, а також скоєння прогулу( у тому числі за відсутність на роботі більш трьох годин на протязі робочого дня) до працівників  застосовуються заходи дисциплінарного стягнення, передбачені в пункті 7.2.  дійсних Правил. Крім того, до порушників можуть застосовуватись й інші додаткові заходи:.

  • зменшення розміру щорічної відпустки на кількість прогулів (Постанова РМ СРСР та ВЦРПС № 745);
  • зміна часу надання щорічних відпусток (у межах робочого часу);
  • відмовлення в наданні пільгових путівок у будинки відпочинку і санаторії.

7.6.  Нетверезий стан працівника повинен бути підтверджений у той же день медичним висновком, а при  неможливості медичного огляду  (відмовлення працівника від огляду і т.і.)- актом, складеним за участю свідків.

7.7. Дисциплінарні  стягнення до порушників застосовуються керівником підприємства.

7.8. До застосування   стягнення від  порушників  трудової дисципліни  адміністрація  повинна  вимагати   пояснення в письмовій формі. Відмовлення працівника дати пояснення не може бути на перешкоді для застосування стягнення.

Дисциплінарні  стягнення  застосовуються адміністрацією безпосередньо  за виявленням провини, але не пізніше  одного місяця з  дня його  виявлення,  без урахування  часу  хвороби    і перебування працівника у відпустці.

Дисциплінарне стягнення не може бути застосоване пізніше шести місяців з дня здійснення провини. У зазначений термін не включається час виробництва по кримінальній справі.

7.9  За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосоване тільки одне дисциплінарне стягнення.

При застосуванні  стягнення повинні враховуватися  вага  заподіяної провини, обставини, при яких вона здійснена , попередня  робота та поведінка працівника.

7.10. Наказ про застосування дисциплінарного стягнення з ознакою мотивів його застосування , оголошується (повідомляється) працівникові, який підлягає стягненню , під розпис.

7.11. Якщо протягом  року  з дня  застосування дисциплінарного стягнення працівник не буде підлягати новому дисциплінарному стягненню , то дисциплінарне стягнення вважається знятим.

Адміністрація зі своєї ініціативи  може  видати наказ про зняття стягнення, не очікуючи  кінця  року, якщо працівник не допустив  нового порушення  трудової дисципліни  і  виявив себе як гарний, сумлінний працівник.

7.12. Протягом   терміну  дії  дисциплінарного  стягнення  заходи заохочення, зазначені  в дійсних Правилах, до працівника не застосовуються.
 

г. Днепродзержинск, проспект Аношкина, 179 тел. (05692) 7-40-37 E-mail profzr@dnepro.net