Профком ДНВП "Цирконій"
КОЛИ БУДЕ ПОГАШЕНО ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ КОЛИШНІМ ТА ТЕПЕРІШНІМ ПРАЦІВНИКАМ ДНВП "ЦИРКОНІЙ"!?  

Про надання навчальної відпустки
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гость · RSS 29.04.2024, 14:46

Про надання навчальної відпустки

1. Відповідно до ст. 215, 216 Кодексу законів про працю України працівникам, які навчаються без відриву від виробництва у вузах з вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв’язку з навчанням.
 
Стаття 216. Додаткова відпустка у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі
Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки:
1) на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на першому та другому курсах у вищих навчальних закладах:
першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання — 10 календарних днів,
третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання — 20 календарних днів,
незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання — 30 календарних днів;
2) на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у вищих навчальних закладах:
першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання — 20 календарних днів,
третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання — 30 календарних днів,
незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання -
40 календарних днів;
3) на період складання державних іспитів у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акредитації — 30 календарних днів;
4) на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів акредитації, — два місяці, а у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації — чотири місяці.
Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою) формою навчання у навчальних закладах післядипломної освіти та вищих навчальних закладах, що мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядипломної освіти, визначається як для осіб, які навчаються на третьому і наступних курсах вищого навчального закладу відповідного рівня акредитації.
Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 календарних днів на кожний іспит.
Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів.
Для працівників, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, законодавством може встановлюватися інша тривалість відпусток у зв’язку з навчанням.
Відпустки, передбачені пунктами 1 і 2 частини першої та частиною четвертою цієї статті, надаються впродовж навчального року.
         Підставою для надання такої відпустки є довідка-виклик з вузу. У цій довідці вказано не тільки початок та закінчення сесії, але й продовження відпустки, а також повинно бути зазначено: форма навчання; рівень аккредитації учбового закладу; курс, на якому навчається працівник. Разом з довідкою-викликом з вузу працівник подає особисто заяву на ім’я керівника підприємства.
 
         На час додаткових відпусток у зв'язку з навчанням (ст. 216 КЗпП) за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата ( ст. 217 КЗпП).
         Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку (ст. 21 Закону України «Про відпустки»). Витрати підприємства на оплату додаткових відпусток у зв'язку з навчанням включаються до фонду додаткової заробітної плати згідно з пп. 2.2.12 п. 2.2 Инструкції зі статистики заробітної плати (Наказ державного комітету статистики від 13.01.2004 № 5).
         Згідно зі ст. 219 КЗпП власник або уповноважений ним орган оплачує працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, проїзд до місця знаходження навчального закладу і назад один раз на рік на настановні заняття, для виконання лабораторних робіт і складання заліків та іспитів — у розмірі 50 відсотків вартості проїзду.
У такому ж розмірі провадиться оплата проїзду для підготовки і захисту дипломного проекту (роботи) або складання державних іспитів.
 
          2. Планування навчального процесу належить до компетенції вищих закладів освіти, їм належить право розподілу установленої законом тривалості додаткової оплачуваної відпустки протягом навчального року. Підприємство, установа зобов’язані надавати працівникові відпустку саме в той час, який визначений вузом.
Ненадання відпустки у цей час не може бути обгрунтоване виробничою необхідністю. Закон вимагає створювати працівникам умови для поєднання роботи з навчанням.
"Успішним” навчання вважається у студентів, які не мають академзаборгованості за минулий курс і до початку наступної сесії виконали з позитивною оцінкою не менше як 75% контрольних робіт, а інші 25% контрольних робіт та курсових надали для рецензії.
г. Днепродзержинск, проспект Аношкина, 179 тел. (05692) 7-40-37 E-mail profzr@dnepro.net